Siewniki pneumatyczne

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć niezawodne i wydajne punktowe siewniki pneumatyczne tureckiej marki HMS, które mogą być wykorzystywane do wysiewu wszystkich rodzajów nasion (zboża i rośliny). Ze względu na swoje niewątpliwe zalety siewnik pneumatyczny to znakomita opozycja dla siewników mechanicznych, które nadal częściej spotykane są na polach uprawnych.

Różnice pomiędzy siewnikiem pneumatycznym i mechanicznym

Podstawową różnicą pomiędzy siewnikiem pneumatycznym a mechanicznym siewnikiem zbożowym jest sposób podania nasiona do gleby. W przypadku nowocześniejszego i bardziej innowacyjnego siewnika pneumatycznego nasiona są wtłaczane do gleby za pomocą powietrznego strumienia wytwarzanego przy użyciu specjalnego wentylatora (dmuchawy). Dzięki tej technice wtłaczania nasion na polu zauważalne są większy wschody roślin, a co za tym idzie rolnicy mogą cieszyć się ze zdecydowanie większych plonów, co z kolei przekłada się na ich zyski materialne.

Oferowane przez nas siewniki pneumatyczne Pina Disc zapewniają precyzyjny wysiew o pożądanej obsadzie i odległości w rzędzie wszystkich nasion bez względu od rodzaju. Wyposażone są fabrycznie w talerzowy wysiew nawozu, a także pojemny zbiornik nawozowy wyprodukowany z wysokiej jakości blach odpornych na korozję oraz działanie grzybów i pleśni. W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.