Rozsiewacze nawozu – precyzyjne i wydajne wysiewanie

rozsiewacze nawozuZadaniem siewników do nawozu jest zapewnienie precyzyjnego i wydajnego wysiewania nawozu na określonym areale pola uprawnego. Żeby rozsiewacze nawozu dobrze spełniały swoje zadanie powinny być odpowiednio dobrane do naszych oczekiwań i potrzeb. Co należy wziąć pod uwagę decydując się na wybór rozsiewacza nawozu?

Jednym z podstawowych czynników decydujących o wyborze konkretnego urządzenia jest teren, na którym będziemy wysiewać nawóz. Jego powierzchnia zadecyduje o wielkości rozsiewacza, podczas gdy ukształtowanie podyktuje wybór konkretnego podwozia rozsiewacza, które najlepiej będzie się sprawdzało w określonych warunkach. Bardzo ważny jest również rodzaj wysiewanego materiału.

Rozsiewacz nawozu możemy wybrać biorąc pod uwagę określone powyżej parametry lub decydując się na rozwiązanie uniwersalne, które powinno się sprawdzać niezależnie od warunków pracy. Jednym z takich rozwiązań są rozsiewacze nawozu HMS.

Rozsiewacze nawozu HMS

Siewniki nawozu HMS to grupa maszyn rolniczych, które są zaprojektowane i wykonane w taki sposób, żeby zapewniać optymalne rozsiewanie środka nawożącego niezależnie od warunków. Oznacza to, że doskonale sprawdzają się na polach uprawnych o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu, a zaawansowany system ustawień do dowolnej regulacji umożliwia proste zarządzanie wysiewem z kabiny operatora. Jedną z głównych zalet rozsiewaczy nawozu HMS jest sterowany z kabiny operatora system zamykania i otwierania wylotów nawozu, który umożliwia uniknięcie niepotrzebnego wysiewu w miejscach, w których nawóz nie powinien być podawany. To rozwiązanie szczególnie bardzo cenią sobie rolnicy, których pola uprawne są oddzielone od siebie drogami publicznymi lub polnymi. Zamykając wylot nawozu operator rozsiewacza może bez wychodzenia z kabiny przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi polami bez obaw o zanieczyszczanie dróg publicznych oraz innych dróg dojazdowych.

Praca z siewnikami do nawozu HMS jest określana jako łatwa i przyjemna. Z perspektywy operatora oraz hodowcy sprowadza się to naprawdę prostej obsługi urządzenia, które charakteryzuje się wysoką wydajnością pracy oraz bardzo dużą precyzyjnością wysiewu. To właśnie precyzyjny wysiew zapewnia optymalne pokrycie terenu uprawnego, co przekłada się na wysiew takiej samej ilości środka nawożącego na każdy odcinek pola. W ten sposób rośliny w każdej części pola są tak samo odżywione i mają zapewnione tak samo dobre warunki do wzrostu.